Skip to content

Search results for “seed tin”

Products

Original price £62.70
Original price £62.70 - Original price £62.70
Original price £62.70
Current price £50.16
£50.16 - £50.16
Current price £50.16
21.0item | £50.16 / 21item

Beginner Grow Kit Bundle, Coir Pots and Soil Sieve Set, Seed to Pot On Growing Kit

AllotMate Essentials
Only 1 left!

The Beginner Grow Kit Coir Pots and Soil Sieve Bundle from AllotMate Essentials is designed to give new growers everything they need to start growi...

View full details
Original price £62.70
Original price £62.70 - Original price £62.70
Original price £62.70
Current price £50.16
£50.16 - £50.16
Current price £50.16
21.0item | £50.16 / 21item
Save 20% Save %
Original price £10.99
Original price £10.99 - Original price £10.99
Original price £10.99
Current price £6.99
£6.99 - £6.99
Current price £6.99

Burgon and Ball Planting Ruler FSC Beech Seed Sowing Tool 30cm

Burgon and Ball
in stock

The Burgon and Ball Planting Ruler is a practical and reliable tool designed to help gardeners achieve precise seed spacing with ease. Ideal for al...

View full details
Original price £10.99
Original price £10.99 - Original price £10.99
Original price £10.99
Current price £6.99
£6.99 - £6.99
Current price £6.99
Save 36% Save %
Original price £5.69 - Original price £5.69
Original price
£5.69
£5.69 - £5.69
Current price £5.69
6.0item | £0.95 / item

RHS Flowers for Containers Seed Collection 6 Colourful Container Varieties

Mr Fothergill's
Only 1 left!

Create vibrant seasonal displays with the Mr Fothergill’s RHS Flowers for Containers Seed Collection. Carefully curated by RHS experts, this collec...

View full details
Original price £5.69 - Original price £5.69
Original price
£5.69
£5.69 - £5.69
Current price £5.69
6.0item | £0.95 / item
Original price £7.99 - Original price £7.99
Original price
£7.99
£7.99 - £7.99
Current price £7.99
20.0g | £0.40 / g

RHS Cottage Garden Easy Sow Seeds 20g Box

Mr Fothergill's
in stock

Create a relaxed, colourful cottage garden display with Mr Fothergill’s RHS Cottage Garden Easy Sow Seeds. This carefully blended mix combines trad...

View full details
Original price £7.99 - Original price £7.99
Original price
£7.99
£7.99 - £7.99
Current price £7.99
20.0g | £0.40 / g
Original price £16.99 - Original price £16.99
Original price
£16.99
£16.99 - £16.99
Current price £16.99

Big Bee Happiness Grow Kit – Pollinator-Friendly Plant Gift | The Plant Gift Co.

The Plant Gift Co.
Only 3 left!

Want to do your bit for the bees while adding a splash of colour to your garden or balcony? Look no further than The Plant Gift Co.’s Big Bee Happi...

View full details
Original price £16.99 - Original price £16.99
Original price
£16.99
£16.99 - £16.99
Current price £16.99
Original price £12.99 - Original price £12.99
Original price
£12.99
£12.99 - £12.99
Current price £12.99

Burgon and Ball Paper Pot Maker, Plastic Free Seedling Pot Making Kit

Burgon and Ball
in stock

The Burgon and Ball Paper Pot Maker is a simple and effective tool that allows you to create your own seedling pots using recycled paper, making it...

View full details
Original price £12.99 - Original price £12.99
Original price
£12.99
£12.99 - £12.99
Current price £12.99
Original price £13.99 - Original price £13.99
Original price £13.99
£13.99
£13.99 - £13.99
Current price £13.99

Burgon & Ball Widger RHS Endorsed – Stainless Steel Potting Shed Tool for Seedlings and Transplanting

Burgon and Ball
Only 5 left!

The tool with no obvious name and every obvious use Ask most gardeners what a widger is and you'll get a shrug. Hand them one and show them what i...

View full details
Original price £13.99 - Original price £13.99
Original price £13.99
£13.99
£13.99 - £13.99
Current price £13.99
Original price £4.69 - Original price £4.69
Original price
£4.69
£4.69 - £4.69
Current price £4.69
40.0item | £0.12 / item

RHS Runner Bean Benchmaster Seeds

Mr Fothergill's
Only 5 left!

Grow show stopping runner beans with RHS Runner Bean Benchmaster Seeds by Mr Fothergills. This high quality British bred variety is famed for its s...

View full details
Original price £4.69 - Original price £4.69
Original price
£4.69
£4.69 - £4.69
Current price £4.69
40.0item | £0.12 / item
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79

RHS PEPPER (Sweet) Redskin F1

Mr Fothergill's
Only 4 left!

RHS Pepper Sweet Redskin F1 Seeds produce compact, high yielding pepper plants that are ideal for growing in containers, patio pots and even hangin...

View full details
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79
Original price £2.89 - Original price £2.89
Original price
£2.89
£2.89 - £2.89
Current price £2.89

RHS Corn Salad Medaillon Seeds,500 Seeds, Award Winning Leaf Vegetable Seeds for Winter Harvests

Mr Fothergill's
Only 5 left!

RHS Corn Salad Medaillon Seeds by Mr Fothergill’s are productive leaf vegetable seeds designed to produce compact rosettes of glossy, rounded leave...

View full details
Original price £2.89 - Original price £2.89
Original price
£2.89
£2.89 - £2.89
Current price £2.89
Original price £4.69 - Original price £4.69
Original price
£4.69
£4.69 - £4.69
Current price £4.69
40.0item | £0.12 / item

RHS Runner Bean Firestorm Seeds by Mr Fothergills

Mr Fothergill's
Only 4 left!

Turn your supports into a wall of flowers and flavour with RHS Runner Bean Firestorm Seeds by Mr Fothergills. Firestorm is a modern British bred va...

View full details
Original price £4.69 - Original price £4.69
Original price
£4.69
£4.69 - £4.69
Current price £4.69
40.0item | £0.12 / item
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79

Mr Fothergill's RHS Carrot Marion F1 Seeds, Nantes Variety, High Yield Vegetable Seeds

Mr Fothergill's
Only 5 left!

RHS Carrot Marion F1 Seeds produce a high quality Nantes type carrot, known for its smooth roots, excellent flavour and reliable performance across...

View full details
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79
Original price £27.99 - Original price £27.99
Original price
£27.99
£27.99 - £27.99
Current price £27.99

Sophie Conran Galvanized Watering Can - A 1.7 litre indoor watering can with a precision spout for houseplants

Burgon and Ball
in stock

A watering can that suits the room, not just the greenhouse Most watering cans are designed to be hidden away in a shed the second they're not nee...

View full details
Original price £27.99 - Original price £27.99
Original price
£27.99
£27.99 - £27.99
Current price £27.99
Original price £3.25 - Original price £3.25
Original price
£3.25
£3.25 - £3.25
Current price £3.25

RHS Achillea Gold Plate Seeds 500 Seeds, Award Winning Hardy Perennial Flower Seeds for Sunny Borders

Mr Fothergill's
Only 5 left!

RHS Achillea Gold Plate Seeds by Mr Fothergill’s are a striking hardy perennial variety producing tall, architectural stems crowned with large, fla...

View full details
Original price £3.25 - Original price £3.25
Original price
£3.25
£3.25 - £3.25
Current price £3.25
Original price £11.49 - Original price £11.49
Original price
£11.49
£11.49 - £11.49
Current price £11.49

Cell Tray Trowels – Precision Tools for Seed Trays & Plugs | Burgon & Ball

Burgon and Ball
Only 5 left!

Sow and pot-on with confidence using the Burgon & Ball Cell Tray Trowels, a pair of high-quality mini trowels designed specifically for working...

View full details
Original price £11.49 - Original price £11.49
Original price
£11.49
£11.49 - £11.49
Current price £11.49
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79

RHS Canna indica Large Flowered Hybrids Seeds 25 Seeds, Half Hardy Perennial Tropical Container Plant

Mr Fothergill's
Only 2 left!

RHS Canna indica Large Flowered Hybrids Seeds by Mr Fothergill’s produce bold, tropical looking plants with large, vibrant blooms in shades of red,...

View full details
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79
Original price £40.84
Original price £40.84 - Original price £40.84
Original price £40.84
Current price £34.06
£34.06 - £34.06
Current price £34.06
1.0item | £34.06 / item

Seed-to-Pot Starter Bundle | Coir Pots, Seed Compost, Propagator and Soil Sieve

AllotMate Essentials
In stock

What's inside? Starting from seed is one of the most satisfying things you can do in the garden. It is also the stage where most people run into pr...

View full details
Original price £40.84
Original price £40.84 - Original price £40.84
Original price £40.84
Current price £34.06
£34.06 - £34.06
Current price £34.06
1.0item | £34.06 / item
Save 17% Save %
Original price £7.99 - Original price £7.99
Original price
£7.99
£7.99 - £7.99
Current price £7.99
20.0g | £0.40 / g

RHS Flowers For Birds Easy Sow Seeds 20g Box

Mr Fothergill's
in stock

Create a vibrant, wildlife friendly garden while supporting visiting birds with Mr Fothergill’s RHS Flowers For Birds Easy Sow Seeds. This special ...

View full details
Original price £7.99 - Original price £7.99
Original price
£7.99
£7.99 - £7.99
Current price £7.99
20.0g | £0.40 / g
Original price £5.19 - Original price £5.19
Original price
£5.19
£5.19 - £5.19
Current price £5.19

RHS CUCUMBER Emilie F1

Mr Fothergill's
Only 3 left!

RHS Cucumber Emilie F1 is a high performing greenhouse cucumber variety bred to deliver consistently heavy crops of smooth, mid sized fruits with e...

View full details
Original price £5.19 - Original price £5.19
Original price
£5.19
£5.19 - £5.19
Current price £5.19
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79

RHS TOMATO Outdoor Girl, 80 Seeds

Mr Fothergill's
Only 3 left!

If you want a dependable tomato that performs in real UK summers, RHS Tomato Outdoor Girl Seeds by Mr Fothergills is a classic choice. Widely grown...

View full details
Original price £3.79 - Original price £3.79
Original price
£3.79
£3.79 - £3.79
Current price £3.79
Original price £3.59 - Original price £3.59
Original price
£3.59
£3.59 - £3.59
Current price £3.59

RHS ONION (Spring) Matrix

Mr Fothergill's
Only 1 left!

RHS Onion Spring Matrix Seeds produce a reliable, winter hardy spring onion variety that is slow to form bulbs, ensuring long, straight stems that ...

View full details
Original price £3.59 - Original price £3.59
Original price
£3.59
£3.59 - £3.59
Current price £3.59
Original price £2.89 - Original price £2.89
Original price
£2.89
£2.89 - £2.89
Current price £2.89

RHS Convolvulus Blue Ensign Seeds 100 Seeds, Hardy Annual Tri Colour Flower for Baskets and Containers

Mr Fothergill's
Only 5 left!

RHS Convolvulus Blue Ensign Seeds by Mr Fothergill’s produce vibrant tri coloured blooms in rich blue, white and yellow. This compact hardy annual ...

View full details
Original price £2.89 - Original price £2.89
Original price
£2.89
£2.89 - £2.89
Current price £2.89
Original price £4.69 - Original price £4.69
Original price
£4.69
£4.69 - £4.69
Current price £4.69

RHS Calabrese Marathon F1 Seeds by Mr Fothergill's, Summer Broccoli, AGM Variety

Mr Fothergill's
Only 5 left!

RHS Calabrese Marathon F1 Seeds are a trusted choice for gardeners looking for a reliable and productive summer broccoli crop. This high performing...

View full details
Original price £4.69 - Original price £4.69
Original price
£4.69
£4.69 - £4.69
Current price £4.69
Original price £7.99 - Original price £7.99
Original price
£7.99
£7.99 - £7.99
Current price £7.99
20.0g | £0.40 / g

Mr Fothergill’s RHS Flowers For Bees Easy Sow Seeds 20g Box

Mr Fothergill's
Only 5 left!

Support pollinators and fill your garden with vibrant colour using Mr Fothergill’s RHS Flowers For Bees Easy Sow Seeds. Expert selected and designe...

View full details
Original price £7.99 - Original price £7.99
Original price
£7.99
£7.99 - £7.99
Current price £7.99
20.0g | £0.40 / g

Compare products

{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}

Select first item to compare

Select second item to compare

Select third item to compare

Compare